Wg tytułu, reżysera, aktora, ean...

FILMY BLU-RAY A-Z ZAPOWIEDZI FILMY 4K ULTRA-HD FILMY BLU-RAY 3D STEELBOOK PROMOCJE OKŁADKI KONTAKT FORUM DVD HD-DVD

Polski Portal o Filmach Blu-ray oraz 4K Ultra-HD


Oferta bluedvd.pl

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi VIII [Blu-ray + Blu-ray 3D]

Liga SprawiedliwoSci Blu-ray
Wonder Woman - Steelbook [Blu-ray 3D + Blu-ray]
Geostorm [Blu-ray 3D + Blu-ray]

Blade Runner 2049 - Steelbook [Blu-ray]

THOR RAGNAROK [Blu-Ray]

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi VIII - Steelbook [Blu-ray ...

SMPTE VC-1
     
VC-1
Jest to nieformalna nazwa standardu SMPTE 421M kodeka video opracowanego pierwotnie przez firmę Microsoft. Został wydany 3 kwietnia 2006 przez SMPTE.

Kodek VC-1 Microsoftu zatwierdzonym standardem


04.04.2006

Przedłożony we wrześniu 2003 roku ciału standardyzującemu Society of Motion Picture and Television Engineers kodek VC-1, został zatwierdzony jako międzynarodowy standard. Stworzony przez Microsoft standard kompresji wideo wykorzystany jest w technologii Windows Media Video 9.

Już od pewnego czasu wiadomo, że VC-1 jest obowiązkowym kodekiem nośników optycznych nowej generacji: HD DVD oraz Blu-ray. Oznacza to, że wszystkie odtwarzacze następników DVD muszą wspierać ten format kompresji wideo. Format ten jest konkurencyjnym wobec promowanego przez Apple H.264 (zwanego także MPEG-4 Part 10), który również jest wymagany przez oba standardy nośników optycznych nowej generacji. W standardyzacji uczestniczyło ponad 120 osób z 75 firm i organizacji związanych z mediami i rozrywką. Sam trwający ponad dwa lata proces należał do trudnych. Praca nad VC-1 obfitowała w wiele trudności i prowadziła do sporów, wbrew opinii osób, które uważały, że SMPTE "przybije pieczątkę" na dokumencie Microsoftu - powiedział Peter Symes, wice dyrektor SMPTE d.s. inżynierii. W rzeczywistości wiele osób i instytucji przyłożyło się do finalnego obrazu standardu w czasie ostatnich dwóch lat.

Standard VC-1 przeszedł przez rygorystyczną, formalną procedurę weryfikacji, w której uczestniczyli przedstawiciele segmentu mediów, rozrywki i przemysłu komputerowego. Dzięki temu powstał spójny i czytelny oraz otwarty standard pozwalający na kompresję wideo - powiedział Mike Dolan związany z Television Broadcast Technology.

Wsparcie dla VC-1 zapowiedziało już Warner Bros. Studio, którego filmy na nowoczesnych nośnikach mają być kompresowane przy użyciu VC-1 (Standard SMPTE 421M). Tworzenie aplikacji i urządzeń wykorzystujących VC-1 nie wymaga już zgody MS i podlega tantiemom na rzecz SMPTE. Tym samym WMV9 staje się inplementacją istniejącego standardu.

Microsoft wydaje VC-1 Encoder SDK


18.04.2007

Micrososft wypuszcza zestaw oprogramowania VC-1 Encoder software development kit (SDK) dla producentów kodujących obraz wideo. Nowy komercyjny SDK oferuje obraz lepszej jakości, szybsze czasy kodowania i inne nowe cechy, których na próżno szukać w poprzedniej wersji Windows Media Format SDK.

Nowy VC-1 Encoder SDK pozwala właścicielom licencji po raz pierwszy tworzyć wideo VC-1 poza Windows Media Format. Poprawione opcje obejmują program lub strumień transportowy dla HD DVD lub Blu-ray, strumień transportowy MPEG-2 dla transmisji wideo, Internet Protocol television (IPTV), Mateiral eXchange Format (MXF).

"Nasze dziedzictwo na polu kodowania wideo za pomocą Windows Media Video i lata pracy ze studiami w Hollywood są odzwierciedlone w najnowszej technologii VC-1 Encoder i nowym programie obsługi," powiedział Amir Majidimehr, wiceszef Consumer Media Technology Group w Microsofcie. "Będziemy wypuszczać nowe poprawki do narzędzi dla producentów, zapewniać posiadaczom licencji najnowsze uaktualnienia w koderach i ułatwiać ich adaptację w ciągle zmieniającym się świecie wideo."

VC-1 jest algorytmem kompresji stworzonym dla studiów w Hollywood zajmujących się produkcją domowej rozrywki w formacie HD DVD i wybranych tytułach Blu-ray. W rzeczywistości ponad 90 procent tytułów HD DVD wydanych w Stanach Zjednoczonych wykorzystuje VC-1 do kompresji wideo. VC-1 jest także używany, aby zapewnić możliwość ściągania plików za pomocą Xbox Live Marketplace.
Komentarze - SMPTE VC-1

    Filmy Blu-ray: 2854    Polskie okładki Blu-ray: 1705    BD-Info - Blu-ray: 2766     BD-Info - 4K Ultra-HD: 115    Wykresy Video Bitrate: 2571    Skany płyt: 2321

Copyright © 2006-2018 Filmy Blu-ray - 4K Ultra-HD - DVD - Polska Wersja Językowa - Oryginalne Wydania w Polsce i Europie